• +371 26786798
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

KRĒTA

Krēta


Tā atrodas Egejas jūras dienvidos -trīs pasaules kontinentu-Eiropas,Āzijas un Āfrikas krustpunktā.Krēta ir Grieķijas lielākā sala. To no visām pusēm ieskauj bezgalīga smilšu piekraste,ko apskalo kristāldzidrs jūras ūdens.
Krētas galvaspilsēta Herakliona izvietojusies salas ziemeļdaļā un dala to divos apgabalos:rietumu un austrumu.Krētā nav lielu pilsētu, bet ap 1400 apdzīvotu vietu. Krētas salas galvaspilsēta Herakliona ir ievērojams kultūras centrs ar vērtīgām Mīnojas civilizācijas (2800-1150 g.p.m.ē.)paliekām.Ievērības cienīgi ir Knosas pils un Heraklionas arheoloģijas muzejs. Leģenda vēsta,ka Knosas pilī dzīvojusi mistiska būtne vārdā Minotaurs-puscilvēks,pusvērsis.
Cita leģenda vēsta,ka vienā no salas kalnu alām dzimis Zevs. Pirms daudziem gadu tūkstošiem Knosa bijusi Krētas administratīvais centrs.Tieši Krētā uzplauka pirmā eiropiešu civilizācija jeb Mīnojas civilizācija.Grieķu mīti vēsta,ka Knosas pilī reiz dzīvojis ķēniņš Mīnojs.Tā atrodas 5 km attālumā no galvaspilsētas centra. Heraklionas arheoloģijas muzejā glabājas fresku orģināli no Knosas pils un vēl daudzi citi unikāli arheoloģiski atradumi no neolīta laikmeta līdz pat Romas impērijai.
Gaisa un ūdens temperatūra Krētas salā visaugstākā ir no jūlija līdz oktobrim.Krētā ir ideāli apstākļi atpūtai,jo tur mēdz būt vairāk nekā 300 saulainu dienu gadā! Skaisti kalni,olīvkoku birzis,senas baznīcas un klosteri patiesi viļina tūristus.Tā ir dievu un viesmīlīgu cilvēku sala.Šodien Krētu iecienījuši atpūtnieki no visas pasaules. 26. km no galvaspilsētas Heraklionas atrodas iecienīts kūrorts Hersonisas.Tajā ir ir daudz grieķu tavernu,kafejnīcu,diskotēku!
Blakus kūrortam atrodas ūdensatrakciju parks Water Park,kurā var izbaudīt lielu skaitu atrakciju. 40 km no Heraklionas Malijas līcī atrodas kūrorts Malija,kas ir plaši pazīstams un iecienīts tieši jauniešu vidū,jo tajā ir bezgala daudz tavernu un nakstsklubu. Malijas austrumdaļā ir saglabājušās Mīnojas pilsdrupas. Pilsētiņas Retimnas senie kvartāli apbur tūristus ar savām bodītēm un tavernām.

Kontakti

+371 26786798

Rekvizīti

SIA AGLA
Adrese:Dzirnavu 87,Rīga ,LV 1011
Reģ.Nr. LV 40003566051
Konts: LV18HABA0551001675271
Kods: HABALV22
Banka: Swedbank

Kontaktforma

Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
© 2023 Agla.lv All Rights Reserved.