• +371 26786798
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

GRIEĶIJA

Grieķija


Skaistākā Grieķijas senlaiku pilsēta ir Saloniki,kas atrodas gleznainā Termaikas līča krastos, otrā pēc lieluma osta. 1997. gadā Saloniki bija atzīti par Eiropas kultūras galvaspilsētu.Saloniki vēsture sniedzas gadsimtu dziļumos. Pilsētas nosaukumam ir sena izcelsme.
Tesalonika ir sieviešu vārds jeb Filipa Otrā meitas vārds, kurš uzvarēja tesāliešus un par godu minētam notikumam, iedeva tādu vārdu savai meitai. Tesalonika (tulkojumā no grieķu valodas nozīmē „uzvara pār Tesāliju”) kļuva par pilsētas dibinātāja, Maķedonijas valdnieka Kasandra sievu, kurš 315. gadā p.m.ē., ar mērķi dibināt jaunu Maķedonijas galvaspilsētu, apvienoja 26 apdzīvotos punktus.
Sakarā ar transkripcijas un izrunas īpatnībām pilsētas nosaukums ātri transformējās par „Saloniki”. Saloniku pilsētu var nosaukt par trīs civilizāciju pilsētu: hellēņu, romiešu un bizantiešu. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka pirmās apmešanās vietas atrašanās vieta šeit pastāvēja jau 3200 gadus p.m.ē. Te dzīvojis Cicerons un sprediķojis apustulis Pāvils. Pilsēta bija romiešu imperatora Galērija rezidence, kura valdīšanas laikā tika uzcelta varenā Galērija triumfālā arka, pils, hipodroms un mauzolejs Rotonda.
No šejienes pareizticīgo mūki Kirils un Mefodijs sāka slāvu tautas kristianizācijas vilni. 1913. gada 26. oktobrī Saloniki ieguva neatkarību un apvienojās ar Grieķiju. Tās ieliņas un laukumi, senatnīgo ēku ielenkti: Saloniku simbols- „Baltais tornis” jūras piekrastē, cietokšņa sienas Augšējā pilsētā, senā Agora, valdnieka Filipa kapenes, imperatora Galērija triumfālā arka, Svētās Sofijas bazilika, Svētā Dmitrija baznīca, arheoloģiskais muzejs, Aristoteļa universitāte, astronomiskā observatorija u.c. Pilsētā ir augsti attīstīta tūrisma infrastruktūra : komfortablas viesnīcas un skaistas pludmales tās priekšpilsētās, restorānu, kafejnīcu, tavernu, bāru, naktsklubu un veikalu pārpilnība un, protams, un grieķu viesmīlība.
Iedzert aromātisku grieķu kafijas tasīti Termaikas līča krastā vai nobaudīt grieķu tradicionālās virtuves ēdienus kādā no Augšējās pilsētas tavernām, no kurienes paveras jauka panorāma uz jūru un pilsētu ir neaprakstāma bauda. Grieķu mūzikas cienītājus aicina iegriezties tradicionālajos izklaides centros „buzuki”, kur uzstājas grieķu mūzikas populāri izpildītāji. Nokļūstot Salonikos ,sajūtot tās dvēseli, gribēsies šeit atgriezties vēl un vēl. Salonikos, Grieķijas ziemeļu galvaspilsētā, atrodas ļoti daudz modernu tirdzniecības centru, kur ir izvietoti vadošo pasaules zīmolu veikali.
Ja jums apniks staigāt pa supermoderno veikalu galerijām, variet aiziet uz pilsētas tirgu, izvietotu starp ielām Cimiski un Egnatija, nedaudz „augstāk” par Aristoteļa laukumu. Te jūs sajūsminās īsts grieķu tirgus ar savu augļu un dārzeņu daudzveidību, lielo olīvu, sieru, garšvielu, zivju un jūras velšu daudzveidību… Pēc tam var pastaigāties pa pilsētas galveno tirdzniecības ielu – Cimiski, kuras abās pusēs atrodas ļoti daudz veikalu un veikaliņu ar visdažādākajām precēm… Salonikus sauc par jauniešu pilsētu , te ir daudz naktsklubu, bāru un diskotēku jebkurai gaumei un temperamentam. Halkidikes pussala ir Grieķijas kūrorta atpūtas īstā pērle.
No gada gadā, tūkstošiem atpūtnieki no visas pasaules, izvēlās Halkidikes pussalu kā ideālu vietu ģimenes, romantiskajai, pludmales atpūtai. Vietējo iedzīvotāju viesmīlība, savienojumā ar viesnīcu augsto apkalpošanas līmeni, palīdz justies kā mājās. Kasandras jūras piekraste ir patiesi apburoša ar labi ir attīstītu tūrisma infrastruktūru, sniedzot atpūtniekiem maksimālu komfortu.Ļoti daudzas Kasandras pludmales ir atzīmētas ar Zilo Karogu – pludmaļu „kvalitātes sertifikātu”. Kasandras pussala ir vistuvāk izvietota Grieķijas ziemeļu galvaspilsētai, Saloniku pilsētai. Kasandras pussalas garums ir 50 km garumā un 15 km platumā. Galvenās kūrorta pilsētas ir Nea Mudanija (57 km no Salonikiem), Kalifeja (78 km), Haniotija (96 km), Pefkohori (99 km). Kasandras zemesrags atgādina paradīzes nostūri.
Šis reģions skaitās ekoloģiski tīrākā kūrorta zona Halkidikes pussalā. Smilšu pludmales, priežu meži, labi attīstīta tūrisma infrastruktūra, tradicionālās grieķu tavernas,daudz izklaides iespēju – viss, kas ir vajadzīgs neaizmirstamai atpūtai. Kasandra ir ļoti populāra jauniešu vidū, jo tieši šeit ir izvietoti visslavenākie vasaras naktsklubi. Kasandras pussalai ir ļoti bagāta vēsture. Senā Potideja bija pilsēta ar svarīgu stratēģisko nozīmi.
Te bija izraksts kanāls,kas savienoja divus līčus. Potidejā, Kasandras „vārtos”, spēcīgu iespaidu rada pats ceļš, kas, sašaurinoties, veido zemes šaurumu starp divām pussalas pusēm. No vienas puses jūs redzat Termaikas līci un leģendāro Olimpa kalnu, no citas puses – Toroni līci un skatu uz otro Halkidikes pussalas pirkstu – Sitoniju. Senā pilsēta Sani – plaukstošā pilsēta V. gadsimtā p.m.ē. – bija pazīstama ar to, ka šeit tika pielūgtas sieviešu dievības, galvenokārt, Artemīda.
Mūsdienās šajā vietā ir izvietots viens no vispopulārākajiem viesnīcu kompleksiem, Sani Resort. Nelieli kūrortciemi Afitosa un Kaliteja ir saglabājuši līdz pat mūsdienām Zeva, Amona un Dionīsa seno tempļu drupas. Sitonijas pussala ,pirmkārt,ir priežu mežu un kalnu harmonisks savienojums ar daudzem gleznainiem līčiemi un brīnišķīgām smilšainām pludmalem. Populārākie ciemi – Metamorfosi, Nikiti, Elija, Neos Marmarasa, Vurvuru. Visaugstākais punkts – Itamos (811 m virs jūras līmeņa). Sitonijas pussala piedāvā mierīgu atpūtu uzskaistas dabas fona.
Maigs Vidusjūras klimats, silta un mierīga jūra ir piemērota ģimenēm ar bērniem. Lielākais, pasaulē pazīstamais viesnīcu komplekss Porto Carras piedāvā visus apstākļus ekskluzīvajai ģimenes atpūtai: golfa klubs, jāšanu, vienīgo uz Halkidikes pussalas kazino, privātu ostu, bērnu klubus u.c.izklaides iespējas. Vispopulārākie piekrastes kūrorta ciemi : Agios Nikolaos, Vurvuru, Neos Marmarasa un Nikiti. No nelielas ostas, netālu no c. Agios Nikolaos, iespēja doties kruīza braucienā apkārt Svētajam Afonam.
Viseksotiskākā un gleznainākā pludmale ir Vurvuru pludmale. Sitoniju, zaļumu un ziedu pārpilnības dēļ, bieži sauc par Halkidikes pussalas parku. Daudzie skaistie jūras līcīši, ar savām smilšainajām vai sniegbaltajām oļu pludmalēm, atkal un atkal vilina ar savu skaistumu un mieru. Afonas pussala ir Halkidikes pussalas trešais „pirksts”.Senos laikos šeit tika celti tempļi, veltīti Zevam un Apollonam.
Afosa – tā saucās Zeva svētnīca. Bizantiešu valdīšanas laikmetā šeit parādījās 20 klosteri, viens no tiem bija krievu. 963. g., uz tās zemes lika pamatus pirmajam lielajam klosterim, ar kura izveidošanu nodarbojās svētais Afanasijs Afonskis, visas mūku dzīves iekārtas pamatlicējs Svētajā kalnā. Pusgadsimtu vēlāk (1016. g.) te tika uzbūvēts pirmais krievu klosteris, Ksilurgu. Svētā Panteleimona klosteris tika nodots krievu kopienai .Afonai jau daudzus gadus ir patstāvīgās mūku valsts statuss. Afonas pussala ir slavena ar tās pirmatnējo dabu un tīru jūru. Infrastruktūra attīstīta tajā pussalas daļā, kas sniedzas līdz robežai ar mūku valsti. Tūkstošiem svētceļotāju apmeklē Svēto kalnu katru gadu. Pilsētiņa Uranupoli ir saistošs posms starp Svēto Afonu un visu pārējo Grieķiju.
Pateicoties Afonas pussalas unikālajam dabas skaistumam, šo Halkidikes pussalas daļu apmeklē vairāk kā miljons tūristu ik gadu. Afona jeb Halkidikes pussalas trešais „pirksts” ievērojams vispirms ar to, ka šeit atrodas pareizticības garīgais centrs un ir pasaulē vienīgā mūku valsts, Neskatoties uz salīdzinoši nelielu laukumu, Afona, atvērtā masu tūrismam, glabā ne mazums interesantā tiem, kuri vēlās labāk uzzināt Grieķijas un pasaules kultūras vēsturi. Akantos senatnē bija Halkidikes pussalas austrumu daļas lielākā pilsēta-osta, viena no visnozīmīgākajām visā Maķedonijā. Tās vēsture aiziet tālajā pagātnē ( dibināta ap 655 g. pirms m.ē.).
Šī lauksaimnieciskā pilsēta bija Androsas kolonija un slavu ieguva pateicoties skaistajām monētām, kuras blīvēja tepat. Akantosa norietu noteica romieši, kas to izlaupīja . Arheoloģiskie izrakumi liecina šeit vairāk par 9.000 helēņu un klasiskā laikmeta kapenēm un citiem eksponātiem,kas šodien atrodas Poligirosā, Arheoloģiskajā muzejā. Netālu no robežas ar mūku valsti atrodas gleznainā pilsēta Uranupolis.
Aiz tā sākas novads, kur nevar nokļūt neviena sieviete, bet vīriešiem jāsaņem speciālā atļauja jeb vīza. . Uranupolisas visatpazīstamākā vieta ir senais Andronika Paleologa laika tornis, celts 1344. gadā ar aizsardzības mērķi no jūras puses. Starp citām ievērojamajām vietām: klostera drupas un Kristietības muzejs. Pilsētā un tās apkārtnē ir izvietotas dažādu kategoriju viesnīcas un tradicionālās grieķu virtuves tavernas. Uranupolis – tradicionālā apstāšanās vieta populārā jūras kruīza laikā gar Svētā Afona piekrasti.
Šeit tūristi var noiet krastā, pastaigāties, ieturēt maltīti, uzņemt bildes , nopeldēties vai pastaigāties suvenīru bodītēm, juvelierizstrādājumu veikaliņiem. Ierissos apkārtnes pludmales, kas stiepjas vairāku kilometru garumā – ir zeltainās smiltis, tīra jūra un svaigs gaiss. Ja Akantosa ir slavena ar savu vīnu, tad Ierissos – zivsaimniecību. Pagātnē tās iedzīvotāji nodarbojās ar kuģu būvniecību (kuģu amatu te nodod no paaudzes paaudzē),un Ierissosa kuģu būvētava – viena no senākajām Grieķijā. Šodien vietējo iedzīvotāju nodarbei ir pievienojies tūrisms. Ierissos ir slavena ar Akantosa arheoloģisko apvidu un bizantiešu torni Krunos.
Trešā Halkidikes pussalas „pirksta” pludmales – tāsir zeltītas smiltis , debeszila jūra, priežu mežu smarža .Daudzas no vietējām pludmalēm ir apbalvotas ar Eiropas Savienības Zilo Karogu. Starp tām: Gialaki, Kampos, Develiki, Uranupoli p. pludmale, Nea Roda, Ierissos, Kampudi piekraste, Olimpiada. Viesnīcas un viesnīcu kompleksi, kas atrodas uz Afonas līdz robežai ar mūku valsti, piedāvā augstu apkalpošanas kultūru.Starp tām: Trešā „pirksta” pieczvaigžņu pērle, viesnīca Alexandros Palace Hotel & Suites, izvietota lielisku ainavu ielenkumā: kalni, zaļumu apsegtie, kristāli tīra jūra. Te jūs atradīsiet ar gaumi noformētu teritoriju, greznus numuriņus, satriecoši zilu jūru un izklaides iespēju pārpilnību, kā arī Lotus Oriental Spa. Cita šī reģiona stilīgā viesnīca – četrzvaigžņu Aristoteles Holiday Resort & SPA. Viesnīca sastāv no deviņām divstāvu ēkām, izvietotām amfiteātra stilā.
Atpūtnieku rīcībā ir plaša numuriņu izvēle, Spa centrs, ļoti daudz izklaides iespēju. Afonas trīszvaigžņu viesnīcas, pazīstamās ar lielisku apkalpošanu, ekonomisku izvietojumu un tūristu pozitīvajiem raksturojumiem – tā ir Akrathos Hotel (uzbūvēta klostera stilā, strādā pēc sistēmas „viss iekļauts”), Akti Ouranoupoli Hotel (plaši numuri, balkoni/terases ar skatu uz jūru, lieliska virtuve), Theoxenia Hote izvietota Afonas „laicīgās daļas” pašā centrā. Restorāns KRITIKOS piedāvā kontinentālās un grieķu virtuves ēdienus. Izsmalcināta zivju zupa, svaigas zivis, izzvejotās Egejas jūras ziemeļu daļā un pagatavotās pēc īpašām receptēm, kā arī ļoti daudzi tradicionālās grieķu virtuves ēdieni, sastāda ēdienkarti.
Tieši zem bizantiešu torņa Uranupolisā atrodas taverna-restorāns, kas tā arī saucas – „Tornis” (Πύργος). Pēc māju receptēm te gatavo uzkodas pie uzo (anīsa degvīns), svaigas zivis un jūras veltes, ka arī gaļas ēdienus. Ierissosa piekrastē atrodas zivju taverna To Kolatsi, kurā strādā jau trešā paaudze (šis bizness, kā daudzas tāda veida iestādes Grieķijā – ir ģimenes, atvērts kopš 1953. gada). Tāpēc receptes šeit tiek nodotas mantojumā. Izņemot zivis, te gatavo arī gaļu (tikai vietējā ražojuma), apcepot to uz oglēm. Tepat, Ierissosā (Senajā Akantosā), ir izvietots zivju restorāns „Muragio”.Maltīti pavada vīns no restorāna pašu pagraba.
Halkidikes pussalas pludmales ir vienas no labākajām ne tikai Grieķijā ,bet arī pasaulē. No gada gadā, tūkstošiem atpūtnieku no visas pasaules, izvēlās Halkidikes pussalu kā ideālu vietu ģimenes, romantiskajai, pludmales vai jauniešu atpūtai Vispopulārākā vieta jauniešu atpūtai ir pirmais no trijiem pussalas „pirkstiem” – Kasandra. Te ir ne tikai ekonomiskas un komfortablas viesnīcas, bet arī visi priekšnosacījumi aktīvai atpūtai un sportam. Atpūtai ar bērniem un romantiskajai atpūtai ideāli ir piemērots pussalas otrais „pirksts” – Sitonija, kas slavena ar saviem gleznainajiem ielīčiem un nelieliem līčiem.
Trešais „pirksts”, Afona, – labākā vieta tiem, kas meklē mierīgu atpūtu. Atpūšoties uz Halkidikes pussalā, nav iespējams atteikt sev baudu apmeklēt pēc iespējas vairāk tradicionālās virtuves tavernu un restorānu. Jo katrs no tiem ir tik ļoti savdabīgs un omulīgs,bet katrs no pasniegtajiem ēdieniem ir cienīgs kļūt par atsevišķa raksta tēmu. Grieķu vīni ir uzsūkuši sevī Vidusjūras saules siltumu, bet stiprs un smaržīgs anīsa degvīns „uzo” ļauj labāk saprast nacionālo raksturu.

Kontakti

+371 26786798

Rekvizīti

SIA AGLA
Adrese:Dzirnavu 87,Rīga ,LV 1011
Reģ.Nr. LV 40003566051
Konts: LV18HABA0551001675271
Kods: HABALV22
Banka: Swedbank

Kontaktforma

Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
© 2024 Agla.lv All Rights Reserved.