• +371 26786798
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

HALKIDIKI

Halkidiki


Halkidikes pussala – Grieķijas kūrorta atpūtas īstā pērle. No gada gadā, tūkstošiem atpūtnieki no visas pasaules, izvēlās Halkidikes pussalu kā ideālu vietu ģimenes, romantiskajai, pludmales vai jauniešu atpūtai.

Kasandra
Kasandras jūras piekraste ir patiesi apburoša. Vairākumam pludmaļu ir attīstīta tūrisma infrastruktūra, sniedzošā atpūtniekiem maksimālu komfortu, izņemot to greznību, ko sniedz pati daba: maigas smiltis, koku zaļums un silta jūra. Ļoti daudzas Kasandras pludmales ir atzīmētas ar Zilo Karogu – pludmaļu “kvalitātes sertifikātu”, apkārtējās vides uzraudzības Eiropas Komisijas ieviestu. Kasandras pussala ir vistuvāk izvietotā Grieķijas ziemeļu galvaspilsētai, Saloniku pilsētai. Kasandras pussalas garums ir 50 km garumā bet platums 15 km . Galvenās kūrorta pilsētas – Nea Mudanija (57 km no Salonikiem), Kalifeja (78 km), Haniotija (96 km), Pefkohori (99 km). Kasandras zemesrags atgādina paradīzes nostūri. Šis reģions skaitās ekoloģiski tīrākā kūrorta zona Halkidikes pussalā. Smilšainas pludmales, priežu meži, attīstītā tūrisma infrastruktūra, tradicionālās grieķu tavernas un milzum daudz izklaides iespēju tas ir viss, kas ir vajadzīgs neaizmirstamai atpūtai. Kasandra ir ļoti populāra jauniešu vidū, jo tieši šeit ir izvietoti slavenie vasaras naktsklubi. Kasandras pussalai ir ļoti bagāta vēsturiskā pagātne. Senā Potideja bija liela pilsēta ar svarīgu stratēģisko nozīmi. Te bija izraksts kanāls, savienojošs 2 līčus. Potidejā, Kasandras “vārtos”, spēcīgu iespaidu rada pats ceļš, kas, sašaurinoties, veido zemes šaurumu starp divām pussalas pusēm. No vienas puses jūs redzat Termaikas līci un leģendāro Olimpa kalnu, no citas – Toroni līci un skatu uz otro Halkidikes pussalas pirkstu – Sitoniju. Senā pilsēta Sani – plaukstošā pilsēta V. gadsimtā p.m.ē. – bija pazīstama ar to, ka šeit pielūdza sieviešu dievības, galvenokārt, Artemīdu. Tagad šajā vietā ir izvietots viens no vispopulārākajiem viesnīcu kompleksiem,Sani Resort. Katru gadu vasaras sezonā te notiek mūzikas festivāli. Nelieli kūrorta ciemi Afitosa un Kaliteja ir saglabājuši līdz mūsdienām Zeva, Amona un Dionīsa seno tempļu drupas. Jebkurā no Kasandras daudzajām pilsētiņām vai ciemiem atpūtnieki atradīs bagātu izklaides iespēju izvēli: restorāni, tavernas, bufetes, pludmales bāri ar ballītēm līdz pašai rītausmai.

Sitonija
Sitonijas pussala – tā ir, pirmkārt, lieliskā ainava: priežu mežu un kalnu harmonisks savienojums, ļoti daudzi gleznaini līcīši, brīnišķīgas smilšainās pludmales. Populārākie ciemi – Metamorfosi, Nikiti, Elija, Neos Marmarasa, Vurvuru. Visaugstākais punkts – Itamos (811 m virs jūras līmeņa).
Sitonijas pussala piedāvā klusu atpūtu uz brīnišķīgas dabas fona. Sitonija ideāli ir piemērota tiem, kas mīl klusu atpūtu. Maigs Vidusjūras klimats un mierīga jūra ir ārkārtīgi pievilcīgi ģimenēm ar bērniem. Lielākais, pasaulē pazīstamais viesnīcu komplekss Porto Carras piedāvā visus apstākļus ekskluzīvajai atpūtai: golfa klubs, jāšana, vienīgais uz Halkidikes kazino, pašu vīnogulāji, privātā osta, bērnu klubi.
Vispopulārākie piekrastes kūrorta ciemi – Agios Nikolaos, Vurvuru, Neos Marmarasa un Nikiti. No nelielas ostas, netālu no c. Agios Nikolaos, atpūtnieki dodas kruīza jūras brauciena pastaigā apkārt Svētajam Afonam.
Viseksotiskākā un nevainīgi gleznainā pludmale skaitās- Vurvuru pludmale. Sitoniju, zaļumu un ziedu pārpilnības dēļ, bieži sauc par Halkidikes pussalas parku. Ļoti daudzie pussalas līcīši, ar smilšainajām vai sniegbaltajām oļu pludmalēm, tā arī vilina ar savu skaistumu un mieru.

Afona
Afonas pussala – Halkidikes pussalas trešais “pirksts”. No senajiem laikiem te cēlās tempļi, veltīti Zevam un Apollonam. Afosa – tā saucās Zeva svētnīca. Tieši no tās arī parādījās pussalas nosaukums. Šodien Svētā Afona – vieta, nozīmīgākā pareizticīgajiem no visas pasaules. Bizantiešu laikmetā šeit parādījās 20 klosteri, viens no tiem – krievu. 963. g. uz tās zemes lika pamatus pirmajam lielajam klosterim, ar kura ierīkošanu nodarbojās svētais Afanasijs Afonskis, visas mūku dzīves iekārtas pamatlicējs Svētajā kalnā.
Pusgadsimtu vēlāk (1016. g.) te bija uzbūvēts pirmais krievu klosteris, Ksilurgu. Svētā Panteleimona klosteri nodeva krievu kopienai tikai pēc gadiem. Afonai jau daudzus gadus ir patstāvīgās mūku valsts statuss. Pārvaldi veic īpaša mūku apvienība, sastāvošā no katra no 20 klosteru pārstāvjiem. Turklāt, Afonas pss. ir slavena ar tās pirmatnējo dabu un tīrāko jūru. Protams, attīstīta šeit ir arī infrastruktūra (tajā pussalas daļā, kas sniedzas līdz robežai ar mūku valsti). Tūkstošiem svētceļotāju apmeklē Svēto kalnu katru gadu. Pilsētiņa Uranupoli ir saistošais posms starp Svēto Afonu un pārējo Grieķiju.
Afona – laicīgais tūrisms ar garīgo jēgu Svētā Afona, visnoslēpumainākais Halkidikes pussalas nostūris, tās trešais “pirksts”, – tā ir ne tikai svētceļojuma vieta un ticības maršruts. Pateicoties Afonas unikālajam dabas skaistumam, šo Halkidikes pussalas daļu apmeklē vairāk kā miljons tūristu ik gadu. Uz mūku valsts svēto zemi ik gadu atbrauc 120.000 svētceļotāju. Taču arī uz laicīgās pussalas daļas ir ko apskatīties un par ko pabrīnīties. Šis apgabals ir pieejams visiem gribētājiem; te darbojas 56 viesnīcas, sniedzošās vairāk kā 4.500 vietu. Afona – Halkidikes pussalas trešais “pirksts”, tās visvairāk uz austrumiem izvietotais apgabals. Tā ir pazīstama vispirms ar to, ka te atrodas pareizticības garīgais centrs un tūkstošiem ticīgo no visas pasaules svētceļojuma vieta.
Vienīgā pasaulē mūku valsts, Svētais Afons, ar tā iespaidīgajiem klosteriem un gleznainajām kalnu nogāzēm, nosaka visu šīs pussalas daļas atmosfēru – šo vietu neatkārtojamā aura ir ideāli piemērota meditācijām un pārdomām. Tās ir apbrīnojamas ainavas, kas apvieno sevī kalnus, līdzenumus un bezgalīgās jūras piekrastes. Tā ir bizantiešu tūkstošgadu mantojuma bagātā dārgumu glabātava, glabājošā gadsimtu ilgos reliģijas kanonus. Ievērojamās vietas, pilsētas Neskatoties uz salīdzinoši nelielu laukumu, Afona, atvērtā masu tūrismam, glabā ne mazums interesantā tiem, kuri vēlās labāk uzzināt Grieķijas un pasaules kultūras vēsturi.
Starp Afonas ievērojamajām vietām ir: Akantos. Senatnē tā bija Halkidikes pussalas austrumu daļas lielākā pilsēta-osta, viena no visnozīmīgākajām visā Maķedonijā. Tā vēsture aiziet tālajā pagātnē (tas bija dibināts ap 655 g. pirms m.ē.). Šī lauksaimnieciskā pilsēta bija Androsas kolonija un ieguva slavu pateicoties skaistajām monētām, kuras blīvēja tepat. Akantosa norietu noteica romieši, kas izlaupīja pilsētu un sadalīja to savas militārās aristokrātijas vidū. Romieši arī nosauca šo apgabalu par Ierissos, saglabājušu nosaukumu līdz šai dienai. Arheoloģiskie izrakumi atklāja šeit vairāk par 9.000 helēņu un klasiskā laikmeta kapenēm, ne mazums eksponātu no kurām šodien atrodas Poligirosā, Arheoloģiskajā muzejā. Pastaiga Akantosā iepazīstinās jūs ar iespaidīgajām senlaiku pilsētu nocietinājumu drupām.
Debesu pilsēta, Uranupolis. Netālu no robežas ar mūku valsti atrodas gleznainā pilsēta Uranupolis. Te apstājas svētceļotāji, – pirms tam, kad aizbraukt uz svēto zemi, un tūristi, – lai sajustu, kā atšķiras šī Halkidikes pussalas daļa no citiem rajoniem, kur vētrainā kūrorta dzīve nenorimst ne dienā, ne vasarā. Uranupolis – svēto Afonas zemju paša nomale, pieejamā visiem. Aiz tā sākas novads, kur nevar nokļūt neviena sieviete, bet vīriešiem jāsaņem speciālā atļauja. Tāpēc Uranupolisā valda īpaša atmosfēra, kas ir saprotams, jo pilsēta taču ir sargs ceļā uz Svēto Afonu. Uranupolisa seja un visatpazīstamākā vieta ir senais Andronika Paleologa laika tornis, uzcelts 1344. gadā ar aizsardzības mērķi no jūras puses. Starp citām ievērojamajām vietām: klostera drupas un Kristietības muzejs.
Pilsētā un tās apkārtnē ir izvietotas dažādu kategoriju viesnīcas un tradicionālās virtuves tavernas, kur no svaigākajiem produktiem un zivīm gatavo garšīgākos grieķu virtuves ēdienus. Uranupolis – tradicionālā apstāšanās vieta populārā jūras kruīza laikā gar Svētā Afona piekrasti. Te tūristi var noiet krastā, pastaigāties, papusdienot, uzņemt bildes vai nopeldēties uz pludmales, pastaigāties pa gleznainajām suvenīru bodītēm, juvelierizstrādājumu veikaliņiem vai baznīcas bodītēm. Ierissos. Ierissos apkārtnes pludmales, stiepjošās daudzu kilometru garumā – tās ir zeltainās smiltis, tīra piekraste, apbrīnojamais gaiss.
Atpūta šeit – vienkāršs un patīkams veids atslēgties no problēmām un rūpēm. Ierissos – Stagiras-Akantosa municipalitātes administratīvais centrs. Ja Akantosa ir slavena ar savu vīnu, tad Ierissos – zivsaimniecību. Pagātnē tā iedzīvotāji nodarbojās ar kuģu būvniecību (kuģu amatu te nodod no paaudzes paaudzē), tirdzniecību, bet vīrieši devās uz celtniecības darbiem uz svētās Afonas zemes. Ierissosa kuģu būvētava – viena no senākajām Grieķijā. Šodien vietējo iedzīvotāju nodarbei ir pievienojies tūrisms. Ne maza nozīme reģiona ekonomikā ir dārzkopībai, lauksaimniecībai, lopkopībai, olīveļļas, medus un kviešu ražošanai. Vietiņa Ierissos ir slavena ar Akantosa arheoloģisko apvidu un bizantiešu torni Krunos.
Te regulāri tiek rīkoti kultūras pasākumi, kā arī kolorīti tradicionālie svētki. Afonas pludmales Trešā Halkidikes pussalas “pirksta” pludmales – tie ir daudzi nevainojami tīru pludmaļu kilometri, debeszili viļņi, priežu smarža (koki aug pludmaļu tiešā tuvumā, kas padara gaisu piesātinātu ar skuju dziedinošo aromātu) un zeltītas smiltis. Daudzas no vietējām pludmalēm ir apbalvotas ar Eiropas Savienības Zilo Karogu. Starp tām: Gialaki, Kampos, Develiki, Uranupoli p. pludmale, Nea Roda, Ierissos, Kampudi piekraste, Olimpiada. Kur apstāties uz Afonas.
Viesnīcas un viesnīcu kompleksi, izvietotie uz Afonas līdz robežai ar mūku valsti, piedāvā augstu apkalpošanu un apstākļus, kurus jūs neatradīsiet vairāk nekur. Kompleksā ar nomierinošajām ainavām un nosvērto dzīvi, tas sniedz ideālus apstākļus tiem, kuri vēlās atpūsties no straujas ikdienas un iegremdēties dvēseles un dabas harmonijas pasaulē. Atpūta pašā Halkidikes p-s. sirdī – brīnišķīgā dabā. Halkidikes p-s. pludmales – ir vienas no labākajām Grieķijā un pasaulē. Pierādījums tam, – ļoti daudzie apkārtējās vides Eiropas Komisija apbalvojumi, pazīstamie Zilie Karogi. Tikai pagājušajā gadā šo svarīgo Eiropas kvalitātes zīmi saņēma 421 pludmale un 9 jahtu ostas.
Baudot jūras atpūtu Grieķijas kūrortos, saproti, no kurienes nāk mierīgs un dzīvespriecīgs grieķu raksturs. No gada gadā, tūkstošiem atpūtnieku no visas pasaules, izvēlās Halkidikes pussalu kā ideālu vietu ģimenes, romantiskajai, pludmales vai jauniešu atpūtai. Cienīgā dažādu kategoriju viesnīcu izvēle jebkurai gaumei ļauj piemeklēt izmitināšanās veidu, piemērotāko katram atbraucošajam uz grieķu zemi – valsti, kur vietējo iedzīvotāju viesmīlība, savienojumā ar augstu apkalpošanas līmeni, palīdz tālu no dzimtenes sajusties kā mājās.
Grieķijas tūrisma bizness attīstās ātriem soļiem: šodien Helladas viesnīcas – modernas viesnīcas, ar plašu piedāvāto pakalpojumu spektru. Halkidikes pussalas komfortablās viesnīcas, apartamenti un savrupmājas iekaro sirdi ar piedāvājumu daudzveidību, labākajām pludmalēm un apburošo dabu. Vispopulārākā vieta jauniešu atpūtai ir pirmais no trijiem pussalas “pirkstiem” – Kasandra. Te ir ne tikai ekonomiskas un komfortablas viesnīcas, bet arī visi priekšnosacījumi aktīvai atpūtai un sportam.
Atpūtai ar bērniem un romantiskajai atpūtai ideāli ir piemērots p-s. otrais “pirksts” – Sitonija, slavenaar saviem gleznainajiem ielīčiem un nelieliem līčiem. Trešais “pirksts”, Afona, – labākā vieta tiem, kas meklē mierīgu atpūtu. Atpūšoties uz Halkidikes p-s., nav iespējams atteikt sev to baudu apmeklēt pēc iespējas vairāk tradicionālās grieķu virtuves tavernu un restorānu. Jo katrs no tiem ir tik ļoti savdabīgs un omulīgs, saimnieki un personāls it kā izstaro viesmīlību, bet katrs no pasniegtajiem ēdieniem ir cienīgs kļūt par atsevišķa raksta tēmu.
Grieķu vīni ir uzsūkuši sevī Vidusjūras saules siltumu, bet stiprs un smaržīgs anīsa degvīns “uzo” ļauj labāk saprast nacionālo raksturu. Ne tāpat vien grieķu kultūras un tūrisma ministrs Pavlos Gerulanos starptautiskajā līmenī aicina pievērst uzmanību Grieķijas gastronomijai. Iepazinušies ar grieķu virtuvi, jūs noteikti pievienosieties tās lielās armijas cienītājiem. Tās pamatprodukti: svaigi dārzeņi, zaļumi, siers, nepārspējamā olīveļļa un olīvas, jūras veltes un zivis. Grieķi ir meistarīgi arī gaļas ēdienu, kā arī apbrīnojumu konditorejas izstrādājumu pagatavošanā. Grieķu saldumi liks zaudēt galvu jebkuram gardēdim.

Kontakti

+371 26786798

Rekvizīti

SIA AGLA
Adrese:Dzirnavu 87,Rīga ,LV 1011
Reģ.Nr. LV 40003566051
Konts: LV18HABA0551001675271
Kods: HABALV22
Banka: Swedbank

Kontaktforma

Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
© 2024 Agla.lv All Rights Reserved.