• +371 26786798
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

PAR DOŠANOS CEĻOJUMĀ

PAR DOŠANOS CEĻOJUMĀ


Jūs varat uzzināt informāciju, kas būs noderīga Jūsu ceļojuma laikā. Šī 
informācija Jums noteikti palīdzēs izvairīties no situācijām un pārpratumiem, kas var rasties nezināšanas dēļ.

Pase

Kaut gan Latvija ir iestājusies Šengenas zonā, vienmēr, šķērsojot valsts robežu, nepieciešams līdzi ņemt pasi, jo tiek rīkoti neregulāri pasu pārbaudes reidi.

Par pases derīguma termiņu

Lielākā daļa valstu prasa, lai tūrista pase būtu derīga ne mazāk
kā 6 mēnešus pēc brauciena pēdējās dienas. Latvijas pilsoņa pases, kas izdotas līdz 2002. gada 1. jūlijam, nav derīgas ceļošanai. Pilsoņu un nepilsoņu pases, kas tika izsniegtas ar 50 gadu derīguma termiņu, nav derīgas ceļošanai ārpus Šengenas zonas. Drošībai Sagatavojiet pases kopiju, kas noderēs dokumenta nozaudēšanas gadījumā. Pases nozaudēšanas gadījumā Jums palīdzēs Latvijas pārstāvniecība, kas Jums izsniegs atgriešanās apliecību. Ja valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad zvaniet pa tālruni, kas domāts ekstremālām situācijām. Latvijas vēstniecību kontaktinformācija.

Vīzas

Valstu sarakstu, kurās Latvijas Republikas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešamas vīzas, var atrast LR Ārlietu ministrijas mājaslapā. Informāciju par vīzām un to saņemšanas kārtību sniedz attiecīgās valsts diplomātiskā pārstāvniecība un/vai konsulārā iestāde. Ja Latvijas Republikas pastāvīgie iedzīvotāji nevar saņemt citas valsts vīzu Latvijā, viņiem jāvēršas tuvākajā attiecīgās valsts vēstniecībā.

Ieceļošanas anketas

Vairākās valstīs uz robežas ceļotājiem tiek prasīts aizpildīt anketas, kas ir angļu valodā, ar informāciju par ceļotāja vārdu, uzvārdu, dzimšanas datumu un vietu, pases numuru, profesiju, dzīvesvietu, viesnīcas adresi, ieceļošanas ilgumu un nolūku u. tml. Ja nepārvaldāt angļu valodu, ieteicams šo informāciju sagatavot jau pirms ceļojuma.

Šengenas vīza

Ceļotājiem, kuriem ir Šengenas vīza, ceļojumā obligāti jāņem līdzi apdrošināšana, pēc kuras vīza izgatavota. Ceļošana bez vīzām Šengenas valstīs Latvijas pilsoņi, Latvijas nepilsoņi un personas, kam ir Latvijas uzturēšanās atļaujas, bez vīzām var ceļot uz visām Šengenas zonas valstīm: Austrija, Beļģija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Igaunija, Itālija, Īslande, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Portugāle, Slovēnija, Slovākija, Somija, Spānija, Šveice, Ungārija, Vācija, Zviedrija.

Lielbritānija un Īrija nav Šengenas dalībvalstis, un ceļojot turp,
Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešamas vīzas. Tāpat ceļojot uz vairākām valstīm, kas nav Šengenas zonā, gan Latvijas pilsoņiem, gan nepilsoņiem nav nepieciešamas vīzas.

Bērnu izbraukšana no valsts

Par bērnu izceļošanu ārpus valsts uzziniet vairāk Bērnu izbraukšanas kārtība no Latvijas. Oficiāla informācija par robežu šķērsošanu pa tālruni 67075616 (Valsts robežsardzes informatīvais tālrunis), www.rs.gov.lv.

Veselība, potes

Pirms dodaties atpūsties uz eksotiskajām valstīm, iesakām Jums iepriekš konsultēties ar ārstu par profilaktiskās potēšanās jautājumiem. Par to Jums pašam jāparūpējas un jāuzņemas visas izmaksas. Papildu informāciju par potēm Jūs varat saņemt www.vd.lv vai zvanot uz “Vakcinācijas dienestu” pa tālruni 67876872. Papildu informāciju var saņemt arī Sabiedrības veselības aģentūrā Rīgā, Klijānu ielā 7, tālrunis 67081510, e-pasts: sva@sva.lv, www.sva.lv/ieteikumi_celotajiem.php.

Kā rīkoties pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā?

Pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā vērsieties tuvākajā medicīnas punktā, slimnīcā vai ar viesnīcas administratora starpniecību izsauciet ārstu, informējiet ceļojumu firmas pārstāvi par notikušo.

Apdrošināšana

Dodoties ceļojumā, Jums jābūt apdrošināšanas polisei, kas garantē medicīniskās palīdzības apmaksu ārzemēs un papildu izdevumu, kas ir radušies sakarā ar apdrošināšanas gadījuma iestāšanos, apmaksu. Pirms došanās ceļojumā mēs Jums iesakām apdrošināt veselību un lūdzam uzmanīgi iepazīties ar apdrošināšanas noteikumiem, kas norādīti polisē.

Ne visas medicīnas iestādes sadarbojas ar apdrošināšanas sabiedrībām, tāpēc par saņemtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem, iespējams, Jums vajadzēs samaksāt uz vietas. Iegādājieties ceļojuma apdrošināšanas polisi savlaicīgi, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām. Ar polisi drošāk! Piedāvājam polises apdrošināto risku uzskaitījumu.

Vismaz 2 nedēļas pirms ceļojuma uz ES, Norvēģiju, Lihtenšteinu
vai Šveici Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūrā izņemiet Eiropas veselības apdrošināšanas karti. Tā Jums ļauj saņemt tādu pašu medicīnisko palīdzību kā šo valstu iedzīvotājiem.

Medicīniskās informācijas karte Kad mediķiem, pie kuriem Jūs vēršaties saslimšanas gadījumā, steidzami jāsniedz palīdzība, viņiem ir svarīgi zināt Jūsu veselības stāvokli, lai izvairītos no dzīvībai bīstamām medicīniskām kļūdām. MRB karte nodrošina operatīvo medicīnisko informāciju par personu internetā 24h diennaktī visā pasaulē latviešu, krievu un angļu valodās. Gada maksa par karti 30 LVL. Sīkāka informācija www.mrb.lv

Nepieciešamie dokumenti naudas saņemšanai atpakaļ Nereti par medicīniskajiem pakalpojumiem vajadzēs maksāt uz vietas un pēc atgriešanās mājās iesniegt dokumentus apdrošināšanas sabiedrībā, lai saņemtu atpakaļ iztērētos naudas līdzekļus.

Pieprasiet šādus dokumentus par sniegtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem: ārsta izsniegtu izziņu, kurā norādīta diagnoze, ar ārsta zīmogu un parakstu apliecinātu rēķinu par medicīnisko pakalpojumu sniegšanu un kvīti par izrakstīto zāļu iegādi. Ārstēšanos slimnīcā, transportu, ātrās palīdzības sniegtos pakalpojumus Jums kompensēs tad, ja būsiet apdrošinājies un laikus vērsīsieties pie apdrošināšanas sabiedrības pārstāvja (adreses norādītas polisē), kurš ir pilnvarots parūpēties par Jūsu ārstēšanu un norēķināties par to.

Nauda

Iesakām ceļojumā līdzi ņemt gan skaidru naudu, gan norēķinu kartes. Nedaudz skaidras naudas ceļojumā vienmēr noder nelieliem vai negaidītiem izdevumiem, piemēram: labierīcības, dzeramnaudas, taksofoni, dažādas ieejas biļetes. Norēķinu kartes iesakām ņemt divas, jo prakse rāda, ka bankomāti mēdz
“apēst” Jūsu kartes. Pirms izceļošanas no Latvijas nodrošinieties ar iespēju saņemt papildu materiālo palīdzību gadījumos, ja radīsies nepieciešamība. Dzīves dārdzība ārvalstīs nereti ir lielāka par gaidīto.

Valūtas maiņa

Mājās, gatavojoties ceļojumam, varat savlaicīgi samainīt pietiekamu naudas summu (ar rezervi), lai ceļojuma laikā justos mierīgi. Naudu ieteicams mainīt oficiālos maiņas punktos vai bankās. Viesnīcās un stacijās maiņas kurss bieži ir augstāks.

Nemainiet valūtu tumšajā diennakts laikā nedrošā pilsētas rajonā. Drošāk, ja kāds no grupas ir līdzās. Ja esat ārzemēs palicis bez naudas, iespējams izmantot Western Union naudas pārsūtīšanas pakalpojumus: Latvijas Krājbankā, Latvijas Pastā.

Lidosta un lidmašīna

Ja plānojat doties ceļojumā, uzziniet par aviopārvadājumu noteikumiem, kā arī par lietām, kas saistītas ar pārlidojumiem. Ceļošana ar lidmašīnu grūtniecības laikā Grūtniecēm jāņem vērā aviosabiedrības ierobežojumi – parasti ir nepieciešama ārsta rakstiska atļauja angļu valodā (vai valodā, ko prasa attiecīgā valsts), ja grūtniecības laiks pārsniedz 28 nedēļas, ja valstī, uz kuru ceļojat, nav citas prasības.

Ceļošana kopā ar mājdzīvniekiem

Ceļojot kopā ar mājdzīvnieku, pārliecinieties, vai dzīvnieka pasē ir atzīmes par vakcinācijām saskaņā ar ārvalstu prasībām, ar kurām var iepazīties attiecīgās valsts vēstniecībā.

Somas

Jāpadomā par ērtu mantu sadalījumu pa somām. Lielākā somā – viss, ko nevajadzēs pa ceļam, bet ceļojumā noteikti vajadzēs, piemēram: apģērbi visām dzīves situācijām, peldkostīmi un pludmales dvielis. Mazā “rokas” somiņā vēlams ielikt: fotoaparātu, mitrās salvetes, Jums nepieciešamos medikamentus, kādu uzkodu, kas ērti uzglabājama un ātri nebojājas, lietussargu vai lietusmēteli. Ja ceļojat ar lidmašīnu, lielo somu parasti nodod reģistrētajā bagāžā. Rokas bagāžā drīkst būt tikai viena soma, tāpēc padomājiet, lai tajā pietiktu vietas arī līdzpaņemtai grāmatai vai lidostā iegādātiem suvenīriem.

Viesnīcas

Viesnīcu kategorijas, numuru veidi, ēdināšana u. c. jautājumi.

Elektrība

Dažādās valstīs var būt atšķirīgs elektrības spriegums no mums pierastā 220 V. Arī elektrotīkla kontaktligzdas forma var atšķirties no Latvijā lietotajām. Tāpēc, lai izmantotu savas elektroierīces, ir vajadzīgs pārveidotājs. Dažās viesnīcās to var izīrēt, bet mēs iesakām to iegādāties pirms izbraukšanas. Ko darīt, ja nomaldāties svešā pilsētā? 

Palīdzēt var: 

Taksometrs – tikai jāatceras viesnīcas nosaukums un iela, lietderīga būs viesnīcas vizītkarte, kuru neaizmirstiet paņemt līdzi, dodoties uz pilsētu. Pilsētas karte – kas nereti ir pieejama viesnīcā. Policisti vai vietējie iedzīvotāji – valodu prasmes ļoti noderēs.

Kā izvairīties no apzagšanas?

Nekad nezaudējiet modrību, jo diemžēl zog gandrīz visur. Īpaši uzmanīgiem Jums jābūt vietās, kur drūzmējas daudz cilvēku: populāros tūrisma objektos, stacijās, metro, tirgū. Neturiet vienkopus visu naudas summu, kas ir Jūsu rīcībā, sadaliet pa dažādām Jums zināmām uzglabāšanas vietām. Nevērīgi neatstājiet dārglietas, naudu, foto vai video tehniku un citas vērtīgas lietas autobusā, viesnīcā, atvērtā somā vai brīvi pieejamā kabatā.

Konsulārā palīdzība

Svarīgi ir noskaidrot, kur atrodas tuvākā vēstniecība vai konsulāts. Sameklējiet ceļojuma mērķim tuvākās Latvijas vai ES valsts pārstāvniecību un noskaidrojiet tās: atrašanās vietu, adresi, tālruņa numuru. Ja izvēlētajā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, neuztraucieties! Tādā gadījumā Jums palīdzēs jebkura ES dalībvalstu pārstāvniecība. Kādos gadījumos Latvijas pārstāvniecība var palīdzēt?

Latvijas pārstāvniecības var palīdzēt:

Ja Jums ārvalstīs nozagts vai nozaudēts ceļošanas dokuments -
pārstāvniecība izsniedz atgriešanās apliecību. Ja esat svešā zemē palicis bez naudas – pārstāvniecība var palīdzēt sazināties ar radiniekiem vai draugiem, kas Jums varētu sniegt finansiālu palīdzību un nodrošināt nepieciešamo naudas līdzekļu pārsūtīšanu ar konsulārā departamenta starpniecību. Ja noticis nelaimes gadījums – pārstāvniecība informē par to tuvākos radus, sniedz padomu un palīdzību formalitāšu kārtošanā šajā sakarā. Pārstāvniecība var sazināties ar Latvijas iedzīvotājiem un apmeklēt viņus ieslodzījumā vietās, kā arī palīdzēt nosūtīt vēstuli radiniekiem vai draugiem. Pārstāvniecība var pārstāvēt Jūsu tiesības un likumīgās intereses, sazinoties ar vietējām institūcijām. Kādos gadījumos Latvijas pārstāvniecība nevar palīdzēt? Latvijas pārstāvniecības nevar: iejaukties tiesu, policijas un tiesībaizsardzības iestāžu darbībā, ja ārvalstī esat izdarījis likumpārkāpumu; sniegt juridisku konsultāciju; panākt labākus ārstēšanās apstākļus slimnīcā vai ieslodzījuma apstākļus cietumā nekā vietējiem iedzīvotājiem; apmaksāt Jūsu rēķinus par viesnīcu, jurista pakalpojumiem, medicīnisko palīdzību vai segt jebkurus citus izdevumus; kārtot Jums nepieciešamās formalitātes, kas saistītas ar tūrisma organizāciju, aviosabiedrību, banku vai citu iestāžu darbības jautājumiem; palīdzēt Jums sameklēt apmešanās vietu, sameklēt darbu vai nokārtot darba atļauju ārzemēs. ĀM Konsulārais departaments atrodas Rīgā, Elizabetes ielā 57, tālrunis +371 67016364, fakss +371 67828274, e- pasts: mfa.cdep@mfa.gov.lvĀM Konsulārā departamenta diennakts tālruņa numurs ekstremālām un negaidītām situācijām: +371 29287398.

Papildu informācijai

Pirms došanās uz ārvalstīm aicinām iepazīties ar Ārlietu ministrijas mājaslapā ievietoto informāciju:Valstu (vai atsevišķu to teritoriju) saraksts, kuras būtu ieteicams neapmeklēt vai arī apmeklējot ievērot īpašu piesardzību.

Kontakti

+371 26786798

Rekvizīti

SIA AGLA
Adrese:Dzirnavu 87,Rīga ,LV 1011
Reģ.Nr. LV 40003566051
Konts: LV18HABA0551001675271
Kods: HABALV22
Banka: Swedbank

Kontaktforma

Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
Lūdzu, aizpildiet nepieciešamo lauku.
© 2024 Agla.lv All Rights Reserved.