Get Adobe Flash player

Ibica

Vidusjūrā starp Spānijas un Āfrikas krastiem atrodas Baleāru salas. Ibica ir vispopulārākā šī arhipelāga sala. Katru gadu Ibicā ierodas tūkstošiem tūristi, lai apmeklētu tās naktsklubus un pludmales. Ar saviem naktsklubiem, ūdens atrakciju parkiem, restorāniem, pasakainajām pludmalēm un līčiem tā vilina tūristus. Vislabāk salas skaistākās vietas ir apskatīt izbraucot ar īrētu auto, kurš nemaksā dārgi, bet var arī izmantot ceļojumu biroju piedāvatās ekskursijas.
Galvaspilsēta: Ibiza, 30 000 iedzīvotāj.Platība: 572 km². Ibiza ietilpst Baleāru arhipelāga salu grupā, pie kurām pieskaitāmas Maljorka un Menorka.. Vasarā Ibiza ir pārpildīta ar tūristiem no visas pasaules un pārvēršas par atpūtas vietu ar kosmopolītisku atmosfēru.Brīnišķīgās smilšainās pludmales un mājīgās viesnīcas ir piemērotas arī ģimenēm ar bērniem.

Pludmales

Ibizā ir pludmales jebkurai gaumei:  pilnīgi mežonīgas pludmales ūdens sporta veidu nodarbībām, kā arī klusas un mājīgas pludmales .

Alla Dins.

Neskarta pludmale atrodas 11 kilometrus no San Joan pilsētiņas. Kluso līci,  Punta Groša klintis paslēpj no vējiem. Pludmale ir pārklāta ar maziem oļiem. Piekrastes klintis  patiks daiveriem.

Cala Salada

Pludmale atrodas tikai 4 kilometrus no San Antonio,klusā ciematā. Tā ir viena no klusākajām Ibizas pludmalēm. Apkārt klusajam līcim atrodas kalni, kurus pārklāj priežu mežs. No turienes atklājas brīnišķīgais skats uz saulrietu. Horizontā var  labi redzēt piekrastes salu Sa Conillera.

.Viena no vispopulārākajām vietām uz slas  ir Bor Bora – iemīļota jaunatnes atpūtas vieta. Šeit atrodas arī populārais klubs Space.Viena no nedaudzām Ibizas diennakts pludmalēm  ir Cala Jondal. Šeit atrodas divi populārie klubi Jockey Club un Particular. Naktīs šeit notiek deju  vakari, bet dienā tūristi  var atpūsties atslābinoša Chill-OUT pavadījumā.

Cala Benirras.

Leģendārā pludmale atrodas 7 kilometros no Sant Miguel, tās 60-to  gadu sākumā salasījās hipiji,lai katru vakaru tur aplūkotu saulrietu. 28.augustā pludmalē tiek svinēta Bungu Diena.

Klubi

Plajda d’ne Bossa rajonā, vienā no galvenajiem salas tūrisma centriem, atrodas leģendārais klubs „Space”, kas ir slavens ar saviem „after-parties”.No Plaja d’ne Bossa rajona divos naktī tauta pārvietojas uz mega klubiem, kas ir pazīstami ar saviem putainiem vakariem, kur katru nakti pulcējas ap 10 000 cilvēku (Amnesia, Privilege). Katru vasaru uz salu atbrauc vispopulārākie Eiropas un pasaules dīdžeji (D.Morales, Sasha, Cart Cox u.c.). Nakts svētki  Ibizā  nekad nebeidzas. „After-parties” sākas plkst. 6.00 no rīta un beidzas plkst. 3.00 dienā un  turpinās muzikālajos bārosvi  tieši uz pludmales.

Pacha

Vispopulārākais Ibizas klubs Pacha tika atvērts 1973.gadā. Tas tiek uzskatīts par vienu no skaistākajiem klubiem: marmora deju laukumi, lieliskā terase uz jumta, no kuras  var redzēt rītausmu. Ikviens  te atradīs mūziku savai  gaumei. Klubā ir vairāki deju laukumi, kur skan dienas dīdžeja mūzika. Klubā vienlaicīgi  var atrasties ap 5000 cilvēku, pie kam viņi Klubs ir slavens ar savām Flower Power diskotēkām, kur dalībnieki nokļūst 70-to gadu atmosfērā. Pacha publika ir īpaša, šeit  pat eksistē Dress-Kontrole .

Amnesia

Amnesia, kas tika atvērts 1970.gadā ir  viens no pirmajiem Ibizas klubiem. Tas atrodas blakus San Rafael. Klubs ir slavens ar saviem „putu vakariem”, kas notiek uz rīta pusi pa  svētdienām. Noteiktajā brīdī no milzīgiem lielgabaliem uz tautu sāk lidot milzīgas putas, ko izmanto pie ugunskura dzesēšanas. Aptuveni 4000 tūkstoši cilvēku vienā brīdī kļūst  slapji no putām.

Es Paradis

Es Paradis tika atvērts 1975.gadā. Tas ir vispopulārākais San Antonio klubs,stiklota piramīda, kas paceļas augstu virs kluba, ir viens no populārākajiem orientieriem pilsētā.Iekšpusē Es Paradis ir romiešu kolonnas, palmas un liānas uz sienām. Kluba mūzikas piedāvājums it tikpat aizraujošs, kā dizains. Īpaši jāatzīmē Fiest Del Aqua programma, kuras laikā klubs ir pilns ar ūdeni. Deju laukuma centrā atrodas lapene ar kolonnām un dažām iedziļinātām joslām  grīdā . Rīta pusē zemākās joslas sāk pildīties ar ūdeni, līdz dejotāji nav ūdenī līdz viduklim.

Space

Space tika atvērts 1988.gadā. Šodien tas ir vispopulārākais klubs visā pasaulē, kur notiek tā saucamie „after-party”.  Tas tiek atvērts plkst. 8.00 no rīta, pēc tam, kad  tiek slēgti  citi naktsklubi. Tāpēc katru rītu no visas salas uz šejieni atbrauc klaberi, lai papriecātos saulei pusatvērtajā terasē vai padejot slavenajā deju laukumā.

El Divino

El Divino ir visjaunākais klubs, tas parādījās tikai 90-to gadu sākumā,un atrodas  pretī ostai Eivissa pilsētā. Tas ir elegantākais un skaistākais klubs,  Tā ir iemīļota  pasaules bohēmas  pulcēšanās  vieta – šeit var satikt  slavenus autobraucējus, mūzikas  zvaigznes, top modeles. Ieeja klubā ir tieši no jūras: katru pusstundu no pilsētas centrālās piekrastes turp brauc bezmaksas kuteris.

Privilege

Augstāk minētie klubi ir slaveni visā pasaulē, bet tikai viens no tiem – Privilege ir ienests Ginesa rekordu grāmatā. Tas ir atzīts par vislielāko klubu pasaulē, kas  vienlaicīgi var pieņemt ap 10 000 cilvēku. Tas tika atvērts 70- tajos gados, un ir pirmais klubs pasaulē ar  savu peldbaseinu. Pēc lieluma Privilege  atgādina futbola stadionu. Dīdžeju pults atrodas baseina vidū.Aiz „ūdens” skatuves atrodas parastā skatuve, kur uzstājas dejotāji, žonglieri, gaisa akrobāti. Turp nokļūt  var ar discobusu.

Iebraukšanas un pārvietošanas režīms valstī

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav vajadzīga vīza, ja atrašanās laiks Spānijā nepārsniedz 90 dienas gadā.

Lietderīgie sīkumi

Dzeramnauda Spānijā – ļoti sena tradīcija, tiek praktizēts bāros un restorānos, taksi, kinoteātros, viesnīcās, kaut gan parasti, apkalpošanas maksa tiek ieskaitīta rēķinā. Parasti dzeramnauda sastāda 5-10% . Automašīnu  noma uz vienu dienu, sākot no 50 eiro dienā. Atļautais minimālais vecums vadītājam ir 21- 23 gadi. Motociklu variet izīrēt sākot no 40 eiro dienā, atļautais minimālais vecums ir 18 gadi.