Get Adobe Flash player

Bulgārija

Bulgārijas kūrorti.

ALBENA
 - Melnās jūras pērle – viens no visskaistākajiem kūrortu kompleksiem, kurā nav vietējo iedzīvotājustūrītis, kur jūra saplūst ar  Albena ir viens no deviņiem Bulgārijas kūrortiem, kurš ir ieguvis balvā – “Zilo karogu” par ekoloģiski tīrām pludmalēm. Albena – tā ir silta jūra, sports, izklaides, restorāni, bāri, diskotēkas, minerālūdeņu un skaistuma avoti! Šeit nav pierastā pilsētas trokšņa un automašīnu dunoņas. Albenā ir ekoloģiski tīrs un eksotisks transports – karietes, faetoni, velorikšas (četru riteņu velosipēdi), mini vilcieni. . Albena ir ideāls kūrorts atpūtai gan pieaugušajiem, gan bērniem. Jūs varēsiet jautri pavadīt laiku mini lunaparkos, kartodromā, uzspēlēt mini golfu un boulingu. Vakarā jūs sagaida patīkama atpūta diskotēkā un nakts klubos.  Vidējā gaisa temperatūra vasarā ir no 23-28°C, ūdens temperatūra ir no 23-25°C. Kūrortā ir 43 viesnīcas (2-, 3-, 4-zvaigžņu).

ZELTA SMILTIS – tas ir kūrortu komplekss,kurā nav vietējo iedzīvotāju. Tas atrodas Melnās jūras piekrastē, 20 km uz ziemeļiem no Varnas. Piekrastes josla stiepjas 6 km garumā, dažviet platums sasniedz 100 m. “Zelta smiltis” – viens no deviņiem Bulgārijas kūrortiem ir saņēmis balvā – “Zilo karogu” par ekoloģiski tīrām pludmalēm. Kūrortā ir ārstniecisko minerālūdeņu avoti, kuri dāvās jums veselību un skaistumu visu gaidu. “Zelta smiltis” – ideāls kūrorts jaunatnei! Jūs gaida liela klubu, diskotēku un bāru izvēle ar dažādām izklaides programmām, kā arī ar nacionālo virtuvi. Sporta cienītājiem tiek piedāvātas dažādas programmas – zirgu bāze, ūdens slēpes, daivinga klubi, velosipēdi, tenisa korti, volejbola un basketbola laukumi, laivas, boulinga zāles un daudzas citas iespējas. “Zelta smiltīs” ir arī ūdens atrakciju parks (42 tūkstoši m²), kas tika atklāts 2003.gada vasarā. Vidējā gaisa temperatūra ir ap + 27°C, bet mierīgajā, tīrajā jūrā ūdens ir silts gan dienu, gan nakti. Ūdens temperatūra sasniedz +24°C – +25°C. Kūrortā ir aptuveni 80 2-, 3-, 4- un 5-zvaigžņu viesnīcu, kas izvietotas pa visu kūrortu – gan piekrastē, gan parka zonā.

SAULAINAIS KRASTS ir pats lielākais Melnās jūras piekrastes kūrortu komplekss. Vairāk nekā 120 dažādas klasifikācijas viesnīcas,kuras ir izvietotas jūras krastā vai starp zaļajiem parkiem, pārvērš Saulaino krastu par brīnišķīgu oāzi. Jūs varēsiet apmeklēt dažādusrestorānus, tavernas, kurās uzstāsies folkloras grupas ar daudzveidīgām programmām. Jūs varēsiet nogaršot nacionālos ēdienus, baudot to kulinārisko izsmalcinātību. Asu izjūtu cienītājiem šeit ir par ko papriecāties! Te ir ūdens slēpes, izpletņi, jahtas, sērfings, jāšanas sports, kā arī citas iespējas patīkami un pilnvērtīgi pavadīt laiku. Šī kūrorta nakts dzīve iepriecinās jūs ar savu dinamiskumu – nakts klubi, kazino, bāri-varietē, diskotēkas un daudz kas cits. Bērniem tiek piedāvātas ūdens atrakcijas, luna-parki un bērnu dārzi. Jums būs brīnišķīga iespēja doties ekskursijās ne tikai pa Bulgāriju, bet arī aiz tās robežām.

Nesebra

Pilsēta izvietojusies gleznainā salā, savienota ar krastu ar uzbērumu. Iespaidīgas Nesebras panorāmas. Nesebra – VII gs. zvejnieku ciems ar šaurām ieliņām, senatnīgām baznīcām, vecām cietokšņa sienām. Pilsētas pirmsākumi meklējami VI gs.p.m.ē. Senāk tā bija slavena ar daudziem dievnamiem. Pašreiz daudzu no tiem nav, bet saglabājušies ļauj izjust viduslaiku garu, novērtēt arhitektu un celtnieku meistarību. Izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis paglāba pilsētu no iekarotājiem, tāpēc pašlaik Nesebra – dzīvs piemineklis tūkstošgadu vēsturei, īsta pilsēta- muzejs.

Balcik- Kaliakra
Balcik – viena no pašām brīnišķīgākajām Bulgārijas piejūras pilsētām, nodibināta VI gs.p.m.ē. uz stāvajām klintīm no baltā kaļķakmens. Senais pilsētas nosaukums – Krunoj (avots). Līdz pat mūsdienām kalnu plaisās pilsētiņas apkārtnē virmo minerālavoti. Šeit izvietojies brīnišķīgs Botāniskais dārzs, kurā ir vairāk kā 600 unikālu augu. Botāniskajā dārzā atrodas bijušās rumāņu karalienes Marijas rezidence.
Kaliakra zemesrags apvīts ar dažādām leģendām. Viena no tām stāsta, ka 40 brīnišķīgu jaunavu, nevēlēdamās nokļūt turku verdzībā, savijušas vienu garu bizi un sadevušās rokās, un nolekušas no augstās klints, vēlāk nosauktu par Kaliakru (skaistums). Izveidojušos aizu zemesragā līdz pat mūsdienām sauc par Kirkizkapi (40 jaunavu vārtiem). Kaliakrā saglabājušās arī viduslaiku cietokšņa drupas. Cietoksnis uzcelts uz stāvajām klintīm, kuru augstums sasniedz 70 m. Šeit atrodas arheoloģiskais muzejs un restorāns, kas izvietojies uz vienas no klintīm

Mūsdienu Sozopola – krāšņa pilsēta ar šaurām ieliņām, senatnīgām celtnēm. Pilsēta ar savu neatkārtojamo romantisko atmosfēru, kā magnēts pievelk gleznotājus, rakstniekus, senās arhitektūras cienītājus un tūristus no visas pasaules.

Galvaspilsēta: Sofija

Teritorija: 110994 km2

Iedzīvotāji: 8.653 milj.

Vietējais laiks: GMT + 2

Valūta: Bulgārijas leva , 1BGL= 100 stotinkas

Valoda: valsts valoda ir bulgāru, no svešvalodām biežāk lietotās ir krievu, angļu un vācu valodas.

Reliģija: izplatītākās reliģijas ir pareizticība un islams.

Elektrība: spriegums tīklā 220V

Svētku un izejamās dienas: 1. janvāris, 3. marts, 8. aprīlis, 1., 24. maijs, 24- 25 decembris

Veikali: Lielākā daļa veikalu ir atvērti no 9:00 līdz 19:00. Daudzi pārtikas veikali strādā diennakti.

Klimats: Bulgārijas klimats ir maigs, mēreni kontinentālais, uz dienvidiem pāriet Vidusjūras klimata ietekmē. Bulgārijas kūrortiem raksturīga patīkami silti laika apstākļi no pavasara līdz rudenim. Peldēšanās sezona ilgst no maija līdz oktobrim. Ūdens temperatūra Melnajā jūrā vasarā sasniedz 25°С. Vidējā gaisa temperatūra maijā ir 20°С, jūnijā un septembrī 25°С, jūlijā un augustā 26-28°С.