Get Adobe Flash player

Ziemļblāzma Norvēģijas ziemeļos

Norvēģija. Ziemļblāzma Norvēģijas ziemeļos.

Labākais laiks, kad doties vērot ziemeļblāzmu uz Norvēģiju ir vēls rudens, ziema un agrs pavasaris. Savukārt lielākā iespējamība redzēt šo dabas parādību ir Norvēģijas ziemeļos vai Svalbardā – salu arhipelāgā starp Norvēģijas sauszemes teritoriju un Ziemeļpolu. Jāpiebilst, ka šogad ziemeļblāzmas sezona Norvēģijā jau esot sākusies, bet tās kulminācija vēl tikai giaidāma.

Kad braukt ziemeļblāzmu lūkoties?

Ziemeļblāzma un tās redzēšana jau izsenis saistīta ar mistiku un noslēpumainību. Lai nu kā būtu, tā ir vienkārši ļoti skaista dabas parādība un šo gaismas šovu novērtēs ikviens.

Tā kā rudenī un ziemā Norvēģijā parasti valda polārā nakts un gaišs ir tikai dažas stundas diennaktī, šis ir ideāls laiks, lai vērotu ziemeļblāzmu. Protams, tas, kad sākas īstā gaismu vērošanas sezona, atkarīgs no laika apstākļiem, jo arī Norvēģijā mēdz būt lietains rudens bez sniega.

Decembrī parasti laiks kļūst piemērotāks un normālos apstākļos ziemeļu reģionos jau ir ļoti daudz sniega, kas atstaro krāsainās gaismas. Decembrī un janvārī ir ļoti liela iespējamība redzēt kāvus, tomēr jārēķinās arī ar milzu aukstumu. Savukārt, braucot uz Norvēģiju februārī vai martā, arī iespējams vērot kāvus, bet dienas kļūst garākas un ilgāk varēs baudīt sniega klāto ainavu burvību.

Protams, neviens nevar dot garantiju, ka ziemeļblāzma spīdēs tieši dienā, kad ieradīsieties, bet, ja veicas, to var ieraudzīt pat vairākas reizes vienā vakarā, teikts Norvēģijas oficiālajā tūrisma portālā visitnorway.com. Protams, jo ilgāku laiku pavada Norvēģijas ziemeļos,