Get Adobe Flash player

Pierija

Pierija – tās ir senās pilsētas Diona, Pidna, Paljabela Kolindru, Platamona. Pēc mītiem, Orfejs ar saldu balsi un viņa mūzas, zinātnes
un mākslas aizbildnes, nāk tieši no šejienes. Tepat, Piērijā, atrodas bronzas laikmeta senākie apbedījumi; Diona, kura arheoloģiskajā muzejā ir izvietoti atradumi, kas ir atrasti arheoloģisko izrakumu laikā; bizantiešu baznīcas un klosteri; gleznains Leptokarija rajons ar kristietības sākuma drupām; omulīgā Litohoro pilsēta; Olimpa iespaidīgās aizas un kalnu takas; Platamona senais nocietinājums (1204. g.) u.c.

Katru vasaru Pierijā notiek kolorīti tautas svētki, kā arī slavenais Olimpa festivāls, kura rāmjos notiek izrādes un koncerti uz Dionas antīkā teātra skatuves. Tajā pašā laikā, vasarā, tiek organizēts Olimpa maratons – viens no svarīgākajiem šīs Grieķijas daļas sporta pasākumiem.

Olimpa ir  visaugstākā klanu grēda valstī. Tas nav viens kalns, tie ir vairāki kalni: trīs Olimpa augstākās virsotnes saucas Mitikas (2918 metri virs jūras līmeņa), Skolio (2912) un Stefānija (2905 m). Uz kuras no tām, pēc mītiem, mīta Zevs Zibensmetējs?.. Aplūkojot Stefānijas virsotnes formu, šaubu nepaliek – šis kalns vislabāk līdzinās valdnieka tronim.

Pierijā ir lieliskas smilšu pludmales, atzīmētās ar Eiropas Savienības Zilo Karogu, kristāli tīrs ūdens. Uz krastmalas, visu sezonu notiek bangojošā dzīve, te ir daudz tradicionālās grieķu virtuves restorānu, tavernu, kafejnīcu un bāru un naktsklubu. Vietējais klimats un gaiss, joda piesātināts, ir veselīgs un ieteicams atveseļošanās atpūtai.

Pierijas rajons, izņemot ļoti daudzās atpūtas iespējas (no pludmalēm līdz aktīviem sporta veidiem – kalnu riteņiem, raftingam un pat aizu iekarošanai), ir pazīstams ar savu lauksaimniecības produkciju: te audzē graudaugus, vīnogas, saldos ķiršus.Piērijas galvaspilsēta – Paralia Katerini, pilsēta ar attīstītu tūrisma infrastruktūru, gleznaina, ar lieliskām pludmalēm, lauru lapu koku birzēm, nelieliem hoteļiem un stilīgām viesnīcām. Uz šejieni mīl braukt ar kompānijām un veselām ģimenēm, jo rajons paredz dažādus atpūtas veidus visa vecuma tūristu kategorijām. Pierija atrodas netālu no Saloniku pilsētas, Ziemeļgrieķijas lielākās pilsētas, no Meteoriem – Grieķijas „astotā brīnuma” un, protams, no kalnainās Kastorijas, slavenās ar savām kažoku fabrikām un milzīgu kažokādas izstrādājumu izvēli.