Get Adobe Flash player

Korfu sala

Korfu sala.

Tieši Korfu kļuva par „strīda ābolu” Peloponesas karā 432. g. p.m.ē. starp spartiešiem un atēniešiem. Bet pirms tam, kad tā savienojās ar Grieķiju, tā piedzīvoja daudzus ārzemju iebrukumus: bizantieši, venēcieši, Francijas republikāņi, briti, – visi viņi centās uzstādīt uz salas savus noteikumus.
Tieši tāpēc, šodien Korfu ir viduslaiku piemineklis zem klājas debess, tik harmoniski apvienojošs sevī dažādu kultūru arhitektūras pieminekļus.
Korfu (Kerkira) – apbrīnojamā dabas skaistuma sala, kur seno ciemu vēsturiskā nozīme un arheoloģiskās bagātība, savienojumā ar mūsdienīgo tūrisma infrastruktūru, tradicionālā stila ciemiem, brīnišķīgajām pludmalēm un vietējo iedzīvotāju labsirdīgo prieku attiecībā pret svešzemniekiem, dāvina šī apburošā Grieķijas nostūra atklājuma prieku.

Kerkira ir viena no populārākajām grieķu salām un viena no vispazīstamākajām un kosmopolītiskākajām Jonijas arhipelāgā, izvietojoties tā ziemeļu daļā. Kerkiras vēsture ir leģendu un atmiņu par vēsturiskajiem notikumiem pilna, katra no kurām ir atstājusi savu ietekmi uz kultūru. Taču, izņemot bagāto vēsturi, arhitektūras un reliģiskos pieminekļus, šī venēciešu-grieķu pilsēta ir interesanta ar mūsdienu dzīvi, kas aktīvi burbuļo ceļu un ieliņu labirintā. Salas dzīves ritms, bez šaubām, uztur te tūrismu – atpūtnieki te atradīs dažādākus piedāvājumus visdažādāko brīvā laika pavadīšanas veidu organizēšanai.Kerkiras sirds sitās tās skaistajā galvaspilsētā, kura sadalās uz veco un jauno pilsētu. Tie, kuri jau ir bijuši uz salas, uz visiem laikiem atcerējās pastaigas pa vēsturisko daļu ar tās šaurajām ieliņām, nelielajiem laukumiem un gleznainajām ēkām. Pastaigājieties kājām vismaz pa dažiem senlaiku kvartāliem un uzziniet šīs pilsētas īpatnību, kas saglabāja venēciešu izsmalcinātību tās sākotnējā izskatā. Vilinošās ieliņas jūs aizvedīs pie vēsturiski nozīmīgajām ēkām, tādām kā mēru nams un Jonijas Akadēmija, kā arī pie diviem pilsētas cietokšņiem, daudzas reizes vēsturē nosargājušiem tās iedzīvotājus. Jūs ieraudzīsiet veclaiku baznīcas (Svētā Spiridona, Antivuniotissas Dievmātes u.c.), kā arī muzejus (arheoloģiskais, bizantiešu, laografiskais, Kapodistrija no Solomonas muzejs), kur glabājas īstie kultūras mantojuma dārgumi.Jūs variet pastaigāt pa veikaliņiem neskaitāmajos tirdzniecības centros, bet pēc tam izdzert kafiju vienā no slavenās Liston ielas kafejnīcām (ēku komplekss un iela, uzbūvēti 1807.-1814. gados ar francūžiem, bija iemīļotākās tā laikmeta aristokrātijas atpūtas vietas), ar skatu uz Spianādas zaļo laukumu, vislielāko Grieķijā. Turpinot pastaigu, apskatiet svēto Mihaila un Georgija pili (šodien – Austrumu valstu mākslas muzejs, agrāk – grieķu karaļa rezidence).Siltajos vakaros sala piedāvā milzum daudz izklaides iespēju – tavernās jūs varat izbaudīt „kerkiriāņu” virtuvi un iestāžu saimnieku sirsnību. Pēc tā var doties uz vasaras kinoteātri zem klājas debess vai pastaigāties pa ieliņām, kas naktī liekas mistiskās takas. Vēloties kustīgāku atpūtu, apmeklējiet vienu no modernajiem naktsklubiem, kur dejosiet un uzjautrināsieties līdz rītam. Salas īpašo kolorītu var sajust izklaides centros, kur spēlē dzīvo mūziku – izpildītāji piedāvā klausītājiem programmu, sastāvošo no grieķu un starptautiskajiem hītiem.

Kerkiras osta atrodas salas austrumu pusē. Tā ir Vecā pilsēta, pastaiga pa kuru sagādās daudz prieka un būs interesanta no vēsturiskās intereses viedokļa. Tās centrs ir Saroko laukums, kur atrodas autobusu pieturas, kuri dodas uz apkārtnes ciemiem un salas piekrastēm.

Nepalaidiet garām iespēju iepazīties ar nakts Kerkiru – tas ir pavisam cits burvīgums. Pie tam, nakts salas pilsētā un nakts ciemu apvidū dāvā pavisam savādākas sajūtas. Krāšņa daba, iespaidīgi saulrieti un saullēkti, zāļu un ziedošu dārzu aromāti, savienojumā ar nevainojami skaistajām pludmalēm, – Kerkira ir brīnumskaista jebkurā tās veidolā.

Korfu vai Kerkira?Jebkurš ieinteresēts šajā salā sastopas ar to, ka dažādos avotos tā saucas dažādi. No kurienes nāk šis dubultais nosaukums? „Korfu” nāk no itāļu pārveidotā bizantiešu nosaukuma Korifo (kalnu pilsēta). Taču pašiem grieķiem, muzikālās un mākslinieciskās dabas cilvēkiem, vairāk pie sirds ir otrais nosaukums – Kerkira. Tas ir saistīts, kā arī daudz kas Grieķijā, ar vietējo mitoloģiju. Tieši tā, par Kerkiru, sauca skaistuli nimfu, kas apžilbināja ar savu skaistumu pašu Poseidonu. Viņš viņu nozaga un aizveda uz salu Pladom, kur vēlāk piedzima dēls Feaks, feaku dzimtas sencis.

Pareizticīgo svētvietas
Uz Kerkiru, Jonijas jūras viszaļāko un romantiskāko salu, sabrauc no visas pasaules ne tikai tūristi, bet arī svētceļotāji. Kerkiras pareizticīgā svētvieta, pazīstamā tālu aiz tās robežām – tautas mīlētā Svētā Spiridona katedras baznīca, kur glabājas viņa nesatrūdējušie pīšļi. Pielūgt svēto atbrauc ticīgie no dažādām pasaules malām – viņi aizdedzina svecītes, bet 17.00, kad atver relikviju šķirsti ar pīšļiem, steidzās pieskarties tiem un noskaitīt lūgšanu Svētajam Spiridonam.z Ko

Ko atvest no Kerkiras jeb Korfu?
Uz salas ražo garšīgo ievārījumu un liķieri no ķīniešu apelsīniem (kumkuat), kas Grieķijā nekur vairs neaug. No citiem Kerkiras tradicionālajiem produktiem – olīveļļa ar ķiplokiem un aso papriku (vai ar smaržīgajām zālēm), medus, liķieri (riekstu, ķiršu, apelsīnu), kazas siers, graviera siers, sviests. Saldumu mīļiem – ar medu un karameli noklātās mandeles, sezama kozinaki un daudz  citu vietējo saldumu. Īpaši mīlēti ir Kerkiras vīni, pazīstami no sengrieķu laikmeta, kā arī ingvera alus.

Pludmales Grieķija.

Vispazīstamākās Kerkiras pludmales:
Almiros (35 km no pilsētas, pazīstama ar siltiem, ne visai dziļajiem ūdeņiem, ideāla atpūtai ar bērniem),
Germones (mītu un leģendu pludmale, atrodas pie tāda paša nosaukuma ciema. Līdzīga ērtajai ligzdai, pludmale ir aplenkta ar krāšņiem zaļumiem, kalnu nogāzēm, sniedzošām miera un izolācijas sajūtu no pārējās pasaules).
Svētā Stefana pludmale (viena no skaistākajām uz salas, 35 km attālumā no pilsētas).
Svētā Georgija pludmale (neaizmirstami skati uz apkārtni, izvietota pie ciemiem Paleokastritsa un Arilla).
Svētā Gordiosa pludmale (viena no populārākajām piekrastēm, nosaukta par godu šeit esošajai Svētā Gordiosa baznīcai).
Slavenais CanalD’Amour (uz piekrastes starp pilsētām Roda un Sidari ir ne tikai pasakainas formas klintis un labirints no līcīšiem, bet arī unikāls lūzums klintī, Canal D’Amour caurteka. Leģenda vēsta, ka iemīlējušies, izpeldējuši tai cauri, vienmēr būs kopā).

Korfu sala, agrā pārdošana uz čarterreisu uz Korfu salu no Rīgas lidostas 30/05/16 uz 10-11 dienām. Rezervējot un pilnā apmērā apmaksājot izvēlēto  tūri,var saņemt  no tūroperatora papildus atlaidi 10% no ceļazīmes cenas.

Korfu sala  06.06.16 uz 10-11 dienām.

Bruksos Hotel 3 (rr)-435€ ,(bb)-453€.
Maria Olga &Annex Studios Aparthotel 2(rr)-458 €,(bb)-511 €.
Loutrovia Hotel 2 (bb)-465€.

Popi Star  ( 2) star (bb)-494 € ,(hb)-547 €.

Le Mirage  (3) star (bb)-500 €,(hb a la cart)-606 €.
Jason Hotel (2) superior (bb)-518 €.
Akti Panela Beach Hotel (3) star (bb)-524 €,(hb)-653 €.
Angelina Hotel ( 3) star (bb)- 524 €,(hb)- 647€,(fb)- 706 €.
Bella Vista Hotel &Studios (2),(bb)-535 €.
Karina Hotel( 2+) star,(bb)-535 €,(hb)-676 €.
Corfu Senses Hotel 3 (bb)-541€ ,(hb)- 635€.
Maltezos Hotel  (2),(bb)-541 €.
Pontikonissi Hotel 2 star (bb)-541 €.
Potamaki Beach Hotel 3 star (bb)-547 € ,(hb)-671 €.
Omiros Hotel 3) star (bb)-559 € ,(hb)-700 €.
Amalia Hotel  (3) star (hb)- 616 € ,all inclusive -675 €.
Oasis Corfu Hotel  (3) star (hb)-600 €.
Arion Hotel  (3),(bb)- 612 €.
Kormoranos Beach Hotel (2) star  (hb)-624 €.
Glyfada Beach Hotel 3 star (bb)-650 €.
Molfetta Beach Hotel 3 star (bb)-729 €.
Corfu Maris Bellos Hotel  (3) star all inclusive -771 €.
Messonghi Beach Resort (3) all inclusive -818 €.
Elea Beach Hotel  (4) star (hb)-812,all inclusive -1024 €.
Magna Graecia Hotel  ( 4 )star (hb)-824 €. ,all inclusive-888 €.
Mayor  Mon Repos Palace Art ( 4) star (hb)-835 €.
Corfu  Dassia Chandris & Spa  Hotel (4) (hb)- 847 €,all inclusive -1082 €.
Delfinia Corfu Hotel 4 star (hb)-906 €.
Mareblue Beach Resort (4)superior all inclusive -918 €.
Mayor Pelekas Monastery Deluxe (hb)- 947 € ,(fb)- 1024 €.
Marbella Corfu Hotel Deluxe (ex.Marbella Beach ),(hb)-953 €,(fb+)-1302 € ,ultra all inclusive -1471 €.
Mayor  Capo Di Corfu Hotel ( 4) star, (hb) -1023 €,all inclusive -1312 €.
Mayor La Grotta Verde Grand Resort 4 star all inclusive -1109 €.
Grecotel Daphnila Bay Thalasso 4 star all inclusive -1309 €.
Grecotel Eva Palace 5 Deluxe 5 star (hb)-1342 €,all inclusive premium -1579 €.

Grecotel Corfu Imperial Exclusive Resort 5 star Deluxe (hb)-1379 €.

Ceļazīmes cenā ir iekļauts:

-aviobiļetes:Rīga-Saloniki- Rīga ar aviokompāniju a/k astra airlines. Airbus boing 737.(lidojuma laikā ēdināšana ,kafija tēja u.c.),

-dzīvošana viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas tipu,
-krieviski runājoša gida pakalpojumi,
-transfērs: lidosta-viesnīca-lidosta.
Pieļaujamā bagāža -20 kg, rokas bagāža -5 kg