Get Adobe Flash player

Tasas sala

Tasas sala ir brīnišķīgi zaļa, apbrīnojami gaišzila, gleznaina. Šī sala, iedvesmojošā slavenus māksliniekus un skulptorus, pazīstamus oratorus un sportistus, jūras braucējus un romantiķus, kas atrada šeit savu aicinājumu un likteni. Tās zemes ir bagātīgiem mežiem apsegtas, kuros aug eksotiskās melnās priedes un brīnišķīgas egles. Krāsu un gleznu kaleidoskops, tirkīza krāsas jūras ainavas un sniegbaltās māju sienas, mežu dziļie zaļumi un akmeņu dīvainie silueti…
Brīnišķīgas pludmales, slepenas alas un omulīgie līcīši – Tasas sala glabā bezgalīgu atklājumu daudzveidību visiem ceļotājiem. Noslēpumus pievieno pati vēsture – vēl Hērodots min par “tīrradņu zelta” pastāvēšanu, kas noslēpts salas dziļumos. Vēl līdz šai dienai tas nav atrasts, tāpēc katram atbraucošajam uz salas ir vienādas iespējas atrast Tasas milzum lielos dārgumus. Jebkurā gadījumā, vinnētāji būs visi, jo šī grieķu sala pati par sevi ir dārgums, kas ir vērtīgāks par jebkuru zeltu. Atklājiet sev Tasas neizsmeļošās dabas bagātības! Patīkamu papildinājumu skaitā – vietējie augļi, medus, olīveļļa un vīns, pazīstamie ne tikai Grieķijā, bet arī visā pasaulē.Kā vēsta grieķu mitoloģija, pašam pirmajam vietējam iedzīvotājam bija vārds, kam par godu vēlāk arī nosauca salu: “Tasu nosauciet kā Tasu, Poseidona dēlu…”.
Pēc citas versijas, Hērodots rakstīja, ka Tasa bija Agenora, Feniķijas karaļa dēls vai mazdēls, kas nokļuva šeit, meklējot mīļoto – skaistuli Eiropu, Zeva nolaupīto.
Salas galvaspilsēta – Limenas vai Tasa – ir patīkama pilsētiņa, kur lieliski atpūtīsies tie, kuri mīl tūrisma aktivitāti, kā arī vientulīguma pielūdzēji. Pa salu ir patīkami ceļot ar autobusu vai automašīnu, mainot jūras ainavas pret gleznainajiem ciemiem, zelta pludmales (Paradios, Aliki, Skala Potamias un c.) pret kalnu panorāmām. Ja attālināties no piekrastes, salas dziļumos jūs atradīsiet gleznainus tradicionālā stila ciemus, kur viesmīlīgie iedzīvotāji ir priecīgi redzēt svešzemniekus un tiecās pacienāt ar neprātīgi garšīgiem augļiem, kafijas tasīti vai mājas liķiera glāzīti. Vietējā virtuve – ārpus konkurences, tas ir īsts Vidusjūras reģiona gastronomijas triumfs.
Tasas muzeji:- Tasas arheoloģiskais muzejs ar unikālajām eksponātu kolekcijām no 7. gs. pirms m.ē.,
- Etnogrāfiskais muzejs, izvietots apburošajā, senatnīgajā 1880. gada savrupmājā,
- Vagas muzejs (izvietots Skala Potamias rajonā),
- Olīvu un olīveļļas muzejs (rajons Prinos).Baznīcas, klosteri:- Svētā Panteleimona klosteris uz kalna,
- Ercenģeļa Mihaila klosteris,
- Dievmātes baznīca Panagijas ciemā,
- Svētā Afanasija baznīca,
- Svēto Konstantīna un Helēnas baznīca,
- Svētā Harlampija un Svētā Joana baznīca.